Kartvizit Üzerinde Hangi Öğeler Yer Almalı?

kartvizit-uzerinde-hangi-ogeler-yer-almali

 Kartvizitte ilk dikkat çeken yer sol üst köşedir. Bu yüzden varsa logonuz yoksa ismini sol üst köşede yer almalıdır.

 İsim ve Unvan; Kartvizitin görevi sizinle konuşmak isteyen kişilere kendinizi tanıtmaktır. İsminizi yanlış yazmaktan kaçının. Sizi en iyi tamalayan unvanı kullanın. Fazla bilgi içeriklerinden kaçının.

 İletişim Bilgileri; Telefon numarası varsa fax numarası, e-mail adresi, web sitesi, sosyal medya bağlantıları ve şirketin adresine kartvizitte mutlaka yer verilmelidir. Özellikle adresi doğru yazmak çok önemlidir. Aksi taktirde şirket adresinin bilinmesinin istenmediği algısı yaratır ve bu da güvensizlik yaratabilir.

 QR Kodu; Akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla okunan küçük ve pikselli kutucuklardır. Kartvizit üzerinde bulunması gereken bilgilerin akıllı bir cihaz tarafından okunabilecek bir QR kodu aracılığı ile hedef kitlelerine iletebilirsiniz.

 Tasarım; Arka planı çok renkli tasarımlardan kaçınmakta fayda var. Ancak renk kullanımını orantılı şekilde yaparsanız tasarımınıza hoşluk katabilirsiniz.

Yeteri Kadar Boş Alan; İnsanların kartvizitin üzerine not alabilmesine olanak sağlayacak bir alan bırakınız. Sizin veya firmanızla ilgili önemli buldukları veya hatırlamak istedikleri noktaları not alabilsinler.